Brak łuszczenia i zaczerwienienia na twarzy po zabiegu z użyciem kwasu glikolowego

Czy jesli po zabiegu Kwasem glikolowym 30% i 50% nie widac luszczenia i zaczerwienienie na twarzy tzn. ze kwas nie będzie działał jak należy? Zależy mi na rozjasnieniu lub usunięciu przebarwień potradzikowych, które mam 6 miesięcy. Kwas glikolowym może sobie z tym poradzić mimo nie luszczenia sie skory jak to ma większość?

Witam serdecznie,
skóra każdej osoby reaguje inaczej na zastosowany kwas. Ponadto produkty złuszczające różnią się od siebie, nawet jeśli stężenie % jest takie samo. Brak reakcji nie oznacza, że produkt nie działa. Należy jednak pamiętać, że rozjaśnianie przebarwień wymaga często wielokrotnych powtórzeń zabiegu, a nie zawsze efekt jest 100%. Co najważniejsze, powinna Pani stosować produkt z filtrem przeciwsłonecznym SPF 50+, ponieważ skóra po złuszczaniu jest bardziej wrażliwa na światło słoneczne, a po wykonanej serii zabiegów warto się chronić, aby problem nie nawrócił.

Pozdrawiam,
ES

Działanie kwasów w tym również kwasu glikolowego jest uzależnione od kilku czynników takich jak np, ph skóry czy uwarunkowania personalne. Nie zawsze więc wystepuje widoczny proces złuszczania się naskórka. Aby rozjaśnic przebarwienia pigmentowe ważna jest systematycznośc wykonywania eksfoliacji kwasami. Jeśli kwas glikolowy należący do grupy Alfa-hydroksykwasów i działający powierzchownie czyli tylko na warstwą rogową do warstwy kolczystej nie spełnia Pani oczekiwań może warto udac się po poradę do specjalisty i pomyslec o kuracji kwasami działającymi głębiej lub też zapytac o inne możliwości rozjaśnienia przebarwień na Pani twarzy np. laseroterapia
pozdrawiam serdecznie
MO

Takie zabiegi powinno się wykonywać u lekarza, po obejrzeniu skóry dobiera się odpowiedni preparat do problemu skórnego.

Tak może się nie łuszczyć naskórek po zabiegu, jest wiele czynników na to wpływających.