Złuszczanie naskórka kwasem glikolowym u 22-letniej osoby

Witam, czy bezpieczne bedzie wykonania zabiegu złuszczania kwasem glikolowym u osoby w wieku 22 lat przy obecnej porze roku i pogodzie? Oczywiscie przy zachowaniu jak najmniejszej ilości nasłonecznienia i stosowaniu kremu z filtrem 50

Witam serdecznie.
Zabieg może przebiegać z użyciem kwasów o różnym stężeniu, im wyższe stężenie tym trudniejsza pielęgnacja i środki ostrożności po zabiegu. Zabiegi kwasem glikolowym są stosowane wyłącznie jesienią i wiosną ze względu na właściwości fotouczulające, zabieg zatem o tej prze roku będzie bezpieczny jeśli tylko nie ma przeciwskazań do jego wykonania i zadba Pani o właściwą pielęgnację po zabiegu oraz zastosuje wysoką ochronę przeciwsłoneczną. Ostateczną decyzję związaną z tym, czy robić zabieg czy nie podejmuje kosmetolog/dermatolog u którego zabieg będzie robiony.
Pozdrawiam.