Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Sińce i zaczerwienienie zabiegu z użyciem kwasu glikolowego

Witam, dziś o godz. 14 robiłam zabieg kwasem glikolowym 20%. Zaczerwienienia pozostały w postaci sińców i czerwonych plam czy to normalne po takim zabiegu bo ogólne zaczerwienienie zeszło. Czy po takim zabiegu się myje twarz w ten sam dzień?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Makijaż dla brunetki - oczy

Umiejętnie wykonany makijaż to ozdoba ciemnowłosej kobiety. Naucz się wykonywać krok po kroku makijaż dla brunetki, zapoznaj się z naszym filmem instruktażowym. Make up wcale nie musi być trudny.

dr Ewa Szmaj Kosmetolog, Katowice
54 poziom zaufania

Witam serdecznie,
sińce w rozumieniu wylewów krwawych czy wybroczyn raczej po kwasach się nie zdarzają. Natomiast zaczerwienienie i podrażnienie skóry owszem. Po kwasie glikolowym jest to jak najbardziej możliwe, ponieważ dosyć łatwo penetruje on skórę, a podrażnienie może być większe przy skórze wrażliwej, jeśli Pani takową ma. Po zabiegu należy myć skórę delikatnym środkiem myjącym, np. Physiogel. Nie może to być woda i mydło, ani produkt antybakteryjny czy z kwasami. Krem najlepiej nawilżający, aby ułatwić złuszczanie naskórka. Zwykle profesjonaliści zalecają odpowiednią pielęgnację domową dostosowaną do wykonanego zabiegu.

Pozdrawiam.
ES

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy