Sińce i zaczerwienienie zabiegu z użyciem kwasu glikolowego

Witam, dziś o godz. 14 robiłam zabieg kwasem glikolowym 20%. Zaczerwienienia pozostały w postaci sińców i czerwonych plam czy to normalne po takim zabiegu bo ogólne zaczerwienienie zeszło. Czy po takim zabiegu się myje twarz w ten sam dzień?

Witam serdecznie,
sińce w rozumieniu wylewów krwawych czy wybroczyn raczej po kwasach się nie zdarzają. Natomiast zaczerwienienie i podrażnienie skóry owszem. Po kwasie glikolowym jest to jak najbardziej możliwe, ponieważ dosyć łatwo penetruje on skórę, a podrażnienie może być większe przy skórze wrażliwej, jeśli Pani takową ma. Po zabiegu należy myć skórę delikatnym środkiem myjącym, np. Physiogel. Nie może to być woda i mydło, ani produkt antybakteryjny czy z kwasami. Krem najlepiej nawilżający, aby ułatwić złuszczanie naskórka. Zwykle profesjonaliści zalecają odpowiednią pielęgnację domową dostosowaną do wykonanego zabiegu.

Pozdrawiam.
ES