Stosowanie kosmetyków z kwasami w okresie letnim

Dzień dobry, pisze ponieważ w internecie spotkałam się ze sprzecznymi opiniami czy w lato mogę stosować serum z kwasem AHA i PHA10% np co 2-3 dni na noc albo przynajmniej jako spukiwaną maseczkę czy raczej w ogóle nie wolno go wtedy stosować?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Czy świąd da się zredukować?

Atopowe zapalenie skóry byłoby mniej uciążliwe dla pacjenta, gdyby udało się zredukować świąd. Czy można to zrobić? Na to pytanie odpowiada prof. Jacek Szepietowski.

​Generalnie niskoprocentowe kwasy owoców według producentów mogą być bezpiecznie stosowane przez cały rok. Uważam jednak, że są inne - bezpieczniejsze rozwiązania, które można stosować bezpiecznie w okresie letnim. Nigdy nie możemy być w 100% pewni, jak zareaguje nasz organizm na czynnik agresywny bądź co bądź dla skóry, jakim jest kwas... Zrobiłabym letnią przerwę w tej pielęgnacji-kuracji.

0

Może Pani stosować wymienione preparaty, jednak pod warunkiem nakładania w ciągu dnia co 2-3 godziny kremu z filtrem. Jako, iż jest to dość uciążliwe, proponuję w okresie letnim zrezygnować z zabiegów z kwasami.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty