Czy krem do twarzy z kwasem hialuronowym można nakładać na znamiona?

Chciałam zapytać, czy krem do twarzy z kwasem hialuronowym można bezpiecznie nakładać na znamiona (popularnie nazywane pieprzykami)? Czy skoro jest to kwas (jak sama nazwa wskazuje) to może podrażniać znamiona tak jak np. kwasy AHA? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Dzień dobry, Szanowna Pani mimo iż kwas hialuronowy nazywa się kwasem wykazuje inne działanie niż kwasy AHA, BHA czy inne. Nazwa kwas bierze się z budowy chemicznej samego kwasu hialuronowego i nie będzie on działał drażniąco na skórę. Jego zadaniem jest nawilżenie skóry, działanie anti-anging zatem śmiało można go stosować w codziennej pielęgnacji.

Pozdrawiam

Dzień dobry, kwas hialuronowy nie wykazuje działania drażniącego tak jak kwasy AHA, BHA. Można bezpiecznie stosować. Warto jednak pamiętać o zabezpieczaniu znamion barwnikowych kremem z filtrem w momencie narażenia skóry na działanie promieniowania słonecznego. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.