Czy stosowanie tych kwasów będzie przyspieszać degradację kwasu hialuronowego?

Witam, mam wstrzyknięty w twarz usieciowany kwas hialuronowy. Czy stosowanie kwasów aha, bha itd. o wysokim stężeniu np 30 % będzie przyspieszać degradację kwasu hialuronowego?

Dzień dobry,

Zabiegi kwasowe nie przyśpieszają degradacji kwasu hialuronowego. Zabiegi peelingami chemicznymi są powierzchniowe. Są to dwa różne zabiegi całkowicie od siebie nie zależne.

Dla przykładu - zabieg podgrzewający tkankę (termolifting) powoduje szybsze rozpuszczenie kwasu hialuronowego.

Jeszcze dodam, że od zabiegów wypełniających musi minąć okres 14 dni. Po tym czasie może wykonać Pani peeling kwasowy.