Alergia na kwas hialuronowy

Witam mam 39 l .2-m temu miałam wstrzyknięty kw hiarunowy w policzki i w warge wyglądam okropnie więcej zmarszczek lekarzowi zgłaszałam że jestem uczulona na kwas hiar. ale mówił że (będzie wszystko dobrze) uwierzyłam z racji jaki pełni fach .Będąc u niego ponownie powiedział ze wszystko jest dobrze ,że mi wszystko się wydaje . Jestem załamana i dobijam tym moją rodzine .Czy wszystko zalerzy od pieniędzy a

Witam serdecznie
Reakcja na preparaty kwasu hialuronowego, pomimo że jest niezwykle rzadka, może jak najbardziej mieć miejsce. Preparat taki może zawierać również inne substancje, które powstają podczas procesu sieciowania chemicznego cząsteczek kwasu hialuronowego. Jeśli zabieg był wykonany 2m temu, a wystąpił efekt niepożądany, można się pozbyć kwasu hialuronowego rozpuszczając go hialuronidazą. Pozdrawiam

Istnieje kilka metod, które mogą naprawić efekty zabiegu. Po enzymatycznym rozpuszczeniu preparatu możemy zastosować np. mezoterapię z osocza lub laserowy resurfacing. W przyszłości należy unikać stosowania preparatów kwasu hialuronowego i wybierać wypełniacze o innym składzie np. z hydroksyapatytem wapnia lub karboksymetylocelulozą.