Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zgrubienie w okolicy nosa i nawracające obrzęki po podaniu kwasu hialuronowego w okolice wargowo-nosowe

Witam. W listopadzie 2014r miałam podany kwas hialurnowy w okolice wargowo nosowe oraz okolice oczu. Od tego czasu cały czas walczę z duzym zgrubieniem w okolicy nosa i nawracajacymi obrzękami. Lekarz przepisał mi antybiotyk, niestety nie pomaga. Co może być przyczyną takiego stanu? Wnioskuje, że podany preparat sie nie wchłonał i wywołał stan zapalny. Jak się go pozbyć?
KOBIETA, 58 LAT ponad rok temu

Kwas hialuronowy - wady i zalety

Witam,

Proponuję wizytę u lekarza medycyny estetycznej w celu rozpuszczenia enzymatycznego powstałego depozyty kwasu hialuronowego. Trzeba będzie pogłębić wywiad o dodatkowe informacje: Czy skóra wokół jest zaczerwieniona i obrzęknięta? Czy gorączkuje Pani? A do tego przeprowadzić dokładne badanie. Proszę również przygotować informacje o preparacie jaki został podany i jego ilości.

0

Witam. Polecam wizytę w innym ośrodku medycyny estetycznej. Zapewne trzeba zmienić antybiotyk. Istnieje też opcja, że trzeba będzie usunąć kwas. W Poznaniu polecam klinikę KEC

Specjalista w dziedzinie medycyny estetycznej. Profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, wiceprzewodniczący Programu Certyfikacji Lekarzy Medycyny Estetycznej. Członek Założyciel i Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Laureat Certyfikatu Zaufania Pacjentów w Ogólnopolskim Plebiscycie Medycznym “Laur Pacjenta 2012“.
0

Depozyty kwasu hialuronowego można rozpuścić enzymem- hialuronidazą. Zabieg może Pani wykonać w każdym dobrym gabinecie medycyny estetycznej.Oczywiście konieczna będzie wcześniejsza konsultacja celem dokładnej oceny zmiany.

0

Uważam, że powinno być wykonane badanie USG tkanki podskórnej, na podstawie, którego oconiony bedzie implant kwasu hialuronowego.
Trzeba przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie czy mamy do czynienia z infekcją (rozumiem, ze taka była diagnoza lekarza wykonującego zabieg, skoro otrzymała Pani antybiotyk), nieprawidłowo zdeponowanym kwasem (jaki preparat był podany) czy jeszcze inną sytuacją.
Być może będzie trzeba zdecydować się na zabiegi przyspieszajace degradację kwasu hialuronowego( jezeli infekcja, ziarniniak, biofilm- hialuronidaza, jezeli nieprawidłowo zdeponowany kwas- podgrzewanie np Pelleve)
Pozdrawiam
Ewa Rybicka

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy