Opuchlizna po podaniu kwasu hialuronowego w okolice brwi

Wtam. Proszę o radę co mam robić ,znajoma kosmetycka podałam mi kwas hialuronowy usieciowany firmy GOLDES wczoraj w okolice brwi i marsczki lwiej po okło 1-1 1/2 godziny zaczełam puchnąć w tych miejscach i bolieć ,dziś po przebudzeniu jestem na oku tak spuchnieta ze zachodzi mi pod oko łuk brwiowy wchodzi mi na powiekę i prawie oka nie widac a miedzy brwiami jak lwia zmarszczka wystaje mi poza brwi wzgórze . Pomocy są jakies masci by to opuchniecie zesło?

Droga Pani , czy KOSMETYCZKA moze takie zabiegi wykonywać? NIE!!!!!
Czy umie leczyć powikłania ? Nie!!!!

Prosze natychmiast udać sie do lekarza dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej, który leczy takie powikłania. Trzeba ocenić Pani stan. Czy jest stan zapalny , czy podany kwas zablokował unaczybienie okolicznych tkanek.
Co to za preparat GOLDES? Czy ma rejestracje do wstrzykniec?
Prosze o kontakt na mój adres internetowy, spróbuje pomoc.
Jednak ku przestrodze innych pacjentow pisze po raz kolejny Kosmetyczki, kosmetolodzy nie maja uprawnień do podawania wypełniaczy!!!!! To sie nadaje do sądu.
Ewa Rybicka

Preparat użyty przez kosmetyczkę można dostać poprzez aukcję Allegro za zawrotną sumę 80zł. Pytanie brzmi jaka firma wyprodukowała ten produkt? Jego stężenie to 20mg.ml (podane w ulotce), które kwalifikuje ten preparat do raczej głębokich wypełnień i wolumetrii a NIE korekty zmarszczek. Zapewne dlatego spuchła Pani. Tak jak poleciła koleżanka, proszę zgłosić się do lekarza w celu dalszego leczenia i już więcej nie korzystać z zabiegów zastrzeżonych dla lekarzy u kosmetyczki.

Witam serdecznie, to normalny objaw,że po podaniu kwasu hialuronowego w tym miejscu preparat chłonie wodę i rozmieszcza się. W okolice brwi natomiast nie stosuje się kwasu hialuronowego. Jeśli kosmetyczka nie zastosowała zasad antyseptyki, to również mogło dojść do zakażenia. Proszę skontaktować się z osobą, która wykonywała zabieg, podany kwas zawsze można rozpuścić.Jesli doszło do zakażenia potrzebna będzie wizyta u lekarza po antybiotyk.
Maści żadne nie pomogą tutaj.

Następnym razem polecam wybrać się do lekarza certyfikowanego medycyny estetycznej,www.certyfikowani.org

Zalecam pilne udanie się do wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej, który oceni czy doszło do powikłań, ewentualnie określi ich skalę, sposób korekcji oraz leczenia. Niestety po wykonywaniu zabiegów u osób nie posiadających kwalifikacji zawodowych, czyli kosmetyczek, kosmetologów, pielęgniarek skutki mogą być opłakane, z martwicą tkanek włącznie. Ponieważ nie wiadomo jaki preparat został zastosowany, a osoby dopuszczające się tego nielegalnego procederu często nie patrząc na dobro pacjenta wykonują zabiegi nieodpowiednimi materiałami (np.żelem do usg).