Opuchlizna ust po zabiegu powiększenia

Witam, 28 stycznia miałam powiększane usta kwasem, 17 lutego z kolei wstrzyknięto jeszcze 0,5ml w samą górę, by ją wyrównać. Wiadomo po zabiegu usta były opuchnięte, ale opuchlizna zeszła i efekt był zadowalający a teraz od 2 dni mam tak ogromne usta, zwłaszcza górę i jestem przerażona. Co to może być, czy po takim czasie zrobił mi się stan zapalny? Dodam, że największą głupotą jaką zrobiłam jest to, że usta nie robił mi lekarz a kosmetyczka. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)

Proponuję udać się do lekarza, ponieważ kosmetyczka w żaden sposób nie jest w stanie leczyć jakichkolwiek powikłań. Może to być stan zapalny, ziarniniak, ale też efekt wypełnienia (ponieważ kwas hialuronowy może zwiększyć swoją objętość w tkance).

Prosze udać sie do lekarza. Wcześniej koniecznie musi Pani znać nazwę preparatu, który zastał podany. Uznane firmy, które dystrybuują dobre preparaty kwasu hialuronowego, nie sprzedają ich kosmetyczkom. Zatem nie wiadomo co zostało Pani podane, czy reakcja organizmu to ńie jest odpowiedz na jakiś źle wyprodukowany kwas hialurońowy.
Piszę tę odpowiedź jako przestrogę dla innych potencjalnych pacjentow kosmetyczek. Proszę zarzucić myśl o wykonywaniu zabiegów u tych osób, które uzurpują sobie prawo do iniekcji i podawania produktów leczniczych. To nadużycie. Dodatkowo pozbawiacie się Państwo świadomie opieki po zabiegu, leczenia w razie powikłań i prawa do ew zadośćuczynienia. Kosmetyczki i kosmetolodzy nie ponoszą odpowiedzialności zawodowej- i tylko dlatego nadużywają Państwa zaufania. Ewa Rybicka

Zalecam pilne udanie się do wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej, który oceni czy doszło do powikłań, ewentualnie określi ich skalę, sposób korekcji oraz leczenia. Niestety po wykonywaniu zabiegów u osób nie posiadających kwalifikacji zawodowych, czyli kosmetyczek, kosmetologów, pielęgniarek skutki mogą być opłakane, z martwicą tkanek włącznie. Ponieważ nie wiadomo jaki preparat został zastosowany, a osoby dopuszczające się tego nielegalnego procederu często nie patrząc na dobro pacjenta wykonują zabiegi nieodpowiednimi materiałami (np.żelem do usg).