Czy jest możliwość, że wstrzyknięty kwas rozpuścił się pod wpływem temperatury?

Przed wczoraj miałam zabieg wypełniania bruzd kwasem hialuronowym. Wiedziałam, że nie powinnam korzystać z sauny, ale nie pomyślałam o kąpieli. Dzisiaj rano wzięłam gorącą kąpiel (około 1,5h). Czy jest możliwość, że wstrzyknięty kwas rozpuścił się pod wpływem temperatury? Czy powinnam się martwić?
KOBIETA, 32 LAT 11 miesięcy temu

Wysoka temperatura skraca okres półtrwania wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego. Zazwyczaj proces ten - rozpad kwasu jest długi trwa w zależności od gęstości preparatu 8 do 14 miesięcy. Tak więc gorąca kąpiel nie powinna Pani zaszkodzić. Inną sprawą jest fakt iż sauna może spowalniać proces gojenia i czas ustępowania obrzęków po zabiegu. W przyszłości proszę jej unikać przez tydzień infekcjach . Pozdrawiam.