Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Spadek efektu po zabiegu kwasem hialuronowym

Mam pytanie odnośnie kwasu hialuronowego ZFill, którym ponad póltora roku temu miałam robione marionetki i usta. Wydaje mi się, że troszeczkę spadł efekt. Poza tym przez pierwszy rok było rewelacyjnie. Czy to normalne? Myślałam że to efekt na co najmiej kilka lat... a tak na marginesie, moja Pani doktor wyjechała za granicę i pytanie czy mogę u kogoś zrobić zabieg ZFill? To jest chyba firmy imeso, ale nie jestem pewna
KOBIETA, 47 LAT ponad rok temu

Mity na temat zabiegów estetycznych

Zanim zdecydujemy się na jakiś zabieg estetyczny, warto zapoznać się z mitami, które mogą krążyć na jego temat. Obejrzyj film i dowiedz się, czy znasz te mity.

Witam Panią
Efekt zabiegu użyciem kwasu hialuronowego trwa zwykle ok 9-12 miesięcy, czasem nieco dłużej. Zależy to od indywidualnego metabolizmu kwasu, użytej gęstości preparatu i oczywiście jakości preparatu( liczy sie min rodzaj sieciowania cząsteczek kwasu hialuronowego).
Preparatu, który Pani wymieniła nie znam, ale te ktorych używam, dobrych, renomowanych firm, dają efekty tak samo długotrwałe.
Pozdrawiam
Ewa Rybicka

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0

Jest to normalny efekt, po roku kwas hialuronowy użyty w preparacie został już wyraźnie wchłonięty przez organizm (proces ten trwa jakiś czas) i obserwowany przez Panią zanik pierwotnego efektu pozabiegowego oznacza, że nadszedł czas aby taki zabieg powtórzyć. Zabiegi z wypełniaczami na bazie kwasu hialuronowego trzeba powtarzać częściej niż raz na kilka lat. Są jednak dostępne również inne substancje wypełniające, których efekt może utrzymywać się nawet do 3 lat. ZFill jest to preparat niemieckiej firmy Zimmer. Jeśli ma Pani życzenie mogę wykonać zabieg ZFill. Zapraszam na konsultację. W razie dodatkowych pytań lub doboru odpowiedniego preparatu służę pomocą.

0

Kwas hialuronowy utrzymuje się około rok czasu, po tym czasie jeśli chce się utrzymać efekty zabiegu, należy go powtórzyć.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

Witam
Efekt zabiegu kwasem hialuronowym utrzymuje się od 9 do 15 m-cy. Czasem dużej, ale zależy to indywidualnie od organizmu. ZFill jest preparatem niemieckiej firmy Zimmer, ale tak samo sprawdzą się u Pani preparaty innych renomowanych firm.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy