Kwas hialuronowy - wady i zalety

Kwas hialuronowy wstrzykujemy najczęściej pod skórę, żeby uzyskać efekt wypełnienia. W skórę podawany jest w mezoterpii..
Bolesność zabiegu wiąże się z użyciem igły. Znakomitą większość zabiegów można wykonać za pomocą kaniuli, co znacznie ogranicza bolesność (zbieg często określany jest przez pacjentów jako bezbolesny).
Nie jest to zabieg szkodliwy jeśli użyty do zabiegu kwas hialuronowy jest preparatem zarejestrowanym i bezpiecznym. Pozdrawiam

Lekarz medycyny estetycznej i anestezjolog. Absolwentka Collegium Medicum UMK w Toruniu.
0

Witam jeżeli chodzi o bolesność to jest to bardzo indywidualne. Uzależnione jest to od wrażliwości pacjenta.Proszę pamiętać,że przed każdym zabiegiem z kwasem hialuronowym nakłada się znieczulenie np.kremem emla.

Niekorzystny wpływ kwasu hialuronowego po zabiegu to:
zaczerwienienie skóry, które znika po chwili
opuchlizna, do 2-3 dniu niektórych pacjentów się utrzymuje
zasinienie skóry, po wkłuciu igły , które również po krótkim czasie goi się
swędzenie w miejscu wkłucia.

Kwas hialuronowy pomaga skórze odzyskać jej młodzieńczy wygląd. Wilgoć jest kluczem do miękkiej, zdrowej i pięknej cery. Naturalna wilgoć jest wyczerpywana z wiekiem. Dzięki dostarczaniu do naszego organizmu kwasu hialuronowego jesteśmy w stanie przedłużyć idealny wygląd naszej skóry. Kwas hialuronowy może być nadzieją dla ludzi zmagających się z łuszczycą, wypryskami jak również dla osób cierpiących na trądzik różowaty.
Pomoc dla tkanki łącznej
Kwas hialuronowy (HA) uczestniczy w procesie tworzenia i utrzymywania kolagenu, co jest bardzo ważnym elementem zdrowej tkanki łącznej. HA jako środek kosmetyczny (suplement) stosowany od wewnątrz, przyczynia się do zwiększenia wilgotności skóry, gładkość i jędrność.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

Kwas hialuronowy jest stosowany w medycynie od ponad 40 lat. Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego należą do bezpiecznych i skutecznych metod wypełnianiania zmarszczek i powiększania ust oraz modelowania twarzy i okolic ciała. Jest to naturalna substancja występująca w naszym organizmie, jego najważniejszych właściwośc to zdolność wiązania wody w organizmie. Bolesność jest odczuwana tylko przy ukłuciu, podczas podawania kwasu czuć lekkie rozpychanie pod skórą.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty