Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wymodelowanie nosa kwasem hialuronowym

Co to znaczy, że po roku od wymodelowania nosa kwasem hialuronowym trzeba będzie powtórzyć zabieg? To znaczy, ze do roku nos powiekszy sie do takiego rozmiaru jak przed zabiegiem? jak długo utrzymuje się 100% efekt uzyskany tuż "po" takiej operacji?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Prostowanie nosa

Nikt z nas nie ma idealnie prostej przegrody nosowej. U niektórych jednak skrzywienie jest tak duże, że uniemożliwia normalne funkcjonowanie i konieczne jest wykonanie operacji.

Witam
Po pierwsze korekta nosa kwasem hialuronowym to nie operacja, tylko zabieg. Utrzymywanie się efektu zależy od kilku czynników, m.in. rodzaju użytego kwasu, narażenia na UV, ciepło, palenia papierosów itp. Średnio jest to 6-12 m-cy. Nigdy jednak nos nie wróci już całkowicie do stanu wyjściowego. Najczęściej odrobina kwasu utrzymuje się znacznie dużej, jak również sam kwas stymuluje produkcje kolagenu w miejscu podania.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0

Witam zabiegi z kwasem hialuronowym utrzymują się różnie, zależy to bardzo od organizmu w jakim czasie rozłoży on kwas. U jednych to będzie okres 10-12 miesięcy, u innych nawet 24 miesięcy. Tak zabiegi się powtarza jeśli taki efekt chce się utrzymać. Nie są to zabiegi raz na zawsze.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

Kwas hialuronowy po podaniu pobudza kolagen i nasz własny kwas hialuronowy do produkcji, stospniowo się wchłaniając. Po kilku-kilkunastu miesiącach zostaje "wchłonięty" i żeby podtrzymać efekt trzeba zabieg powtórzyć. Najczęściej wymagana jest już wówczas mniejsza ilośc praparatu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy