Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogą być jakieś skutki uboczne jej korekty nosa kwasem hialuronowym?

Witam, mam pytanie idę na kwas hialuronowy który będzie wstrzykniety w nos ponieważ mam kość troszkę odstajaca, czy jest możliwe że jak zejdzie kwas po jakimś czasie kość jazz że bardziej się uwydatni lub skutki uboczne
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Jak wygląda balonikowanie zatok?

Balonikowanie zatok to jeden ze sposobów leczenia uciążliwego, ciągle nawracającego zapalenia zatok. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jak wygląda ten zabieg.

Najpoważniejszym skutkiem ubocznym podania kwasu gdziekolwiek jest zagrażająca martwica tkanek (jeśli zostanie on umieszczony w tętnicy końcowej danego obszaru), w ekstremalnym przypadku ślepota (będąca skutkiem przemieszczenia się kwasu do tętnicy ocznej, również po podaniu go dotętniczo). Korekta nosa, ze względu na unaczynienie, jest jednym z najtrudniejszych zabiegów w obrębie twarzy. Sugeruję udać się do doświadczonego lekarza.

0

Witam,
zabieg korekty nosa z użyciem kwasu hialuronowego jest dobrą alternatywą dla zabiegu operacyjnego. Efekty zabiegu utrzymują się około 1 roku, a czasami nawet dłużej. Kwas hialuronowy powoli się wchłania (degraduje) i po wchłonięciu nos powraca do wyglądu z przed zabiegu.
Pozdrawiam seredcznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy