Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pytanie dotyczące korekty nosa kwasem hialuronowym

Witam. Mam pytanie dot. korekty nosa kwasem hialuronowym. Posiadam bardzo brzydki nos, ktory jest moim kompleksem od dziecinstwa. Za 3 miesiace wychodze za maz i chcialbym dokonac korekty nosa ( wypelnienie garba) bezoperacyjnie. Wiem ,ze efekt nie jest na stale oraz ,iz jest to zabieg kosztowny. Te 2 rzeczy nie graja jednak roli, gdyz jestem gotowa finansowac taki zabieg przez lata. Od 3 lat choruje na niedoczynnosc tarczycy, ktora przechodzila tez w nadczynnosc. Obecnie biore 100mg tyroksyny. Dawka zostaje mi zmieniana dosyc czesto. Rok temu mialam zabieg laserowy na twarzy. Moje pytanie brzmi: czy problemy z tarczyca, jesli ja lecze sa przeciwskazaniem do uzycia kwasu hialuronowego? Czy istenieje mozliwosc powaznych powiklan nawet zagrazajcych zyciu? bardzo dziekuje za odpowiedz
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Leczenie chirurgiczne chrapania

Chrapanie to powszechna dolegliwość. Dlatego wiele osób ją bagatelizuje. Zdarza się jednak, że w celu poradzenia sobie z tym problemem konieczne jest leczenie chirurgiczne.

Owszem, w ekstremalnym przypadku nieprawidłowo podany kwas może skutkować zagrażającą martwicą skóry i tkanki podskórnej. Niedoczynność tarczycy na tle choroby Hashimoto jest względnym przeciwwskazaniem do zabiegu, ponieważ w okresie zaostrzenia podany kwas może na przykład puchnąć, co będzie negatywnie wpływało na wygląd. Co nie zmienia faktu, że wykonanie zabiegu u doświadczonego lekarza, po przedyskutowaniu Pani sytuacji zdrowotnej i ocenie twarzy, może przynieść dobry efekt.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy