Co oznacza brunatna plama na twarzy po złuszczaniu?

2 dni temu miałam wykonywany zabieg złuszczania skóry twarzy kwasem. Poleciła mi go kosmetyczka. Było to połączenie kwasu glikolowego i migdałowego. Mam cienką skórę, ale mam sporo zaskórników i zanieczyszczeń w strefie T. Kosmetyczka nałożyła kwas na całą twarz prócz okolic oczu i ust i kazała okreslać, w jakim stopniu mnie piecze. A piekło momentami dosyć mocno, ale spokojnie do wytrzymania. Zneutralizowała mi kwas po 10 minutach. Miałam potem maskę algową i sonoforezę z ampułką nawilżającą. Po zabiegu na brodzie mam plamę brunatno-czerwoną, i przy jednym skrzydełku nosa również czerwonawe przebarwienie. Poza tym skóra dość ładnie wyglądała, a dzisiaj zaczęła być sucha i jest na niej jakby skorupka - ale zaczerwienienie jest znikome. I teraz pytanie, czy zabieg był przeprowadzony prawidłowo i decydować się na kolejne zabiegi? To przebarwienie szczególnie na brodzie mi się nie podoba. Od razu po zabiegu kupiłam krem z filtrem 50 i apteczny krem nawilżający.

Witam jesli cokolwiek Panią niepokoi nalezy skonsultować się u osoby wykonującej zabieg.

Po peelingu po 2-3 dniach może nastapić złuszczanie naskórka do tego czasu skóra może być napięta, ściągnięta, w zależności od stężenia preparatu może wystąpić strup, który po paru dniach się złuszczy. Po peelingu nalezy nawilżac intensywnie skórę, a najlepsze do tego będą preparaty apteczne np cicabio, cicaplast