Czy te witaminy są dobre dla kobiet w ciąży?

Czy witaminy vita miner prenatal są dobre dla kobiet w ciazy ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Acti vita-miner Prenatal zawiera witaminy – m.in. C, D3, E, B6, B12 oraz pierwiastki takie jak jod, żelazo czy magnez, które są szczególnie potrzebne kobietom w ciąży. W tym okresie wzrasta gwałtownie zapotrzebowanie na nie, a kwas foliowy jest szczególnie istotny w I trymestrze ciąży, by zapobiegać wadom cewy nerwowej. Proszę zapoznać się z tym artykułem – omawia najważniejsze witaminy i minerały w ciąży: https://zywienie.abczdrowie.pl/poznaj-najwazniejsze-witaminy-dla-kobiet-w-ciazy.

Zatem, jeżeli nie ma Pani żadnych niedoborów czy problemów zdrowotnych oraz lekarz nie zalecił inaczej – może Pani stosować ten preparat. Proszę pamiętać o regularnych badaniach, by na bieżąco kontrolować stan zdrowia i mieć pewność, że ewentualnie niedostatki w diecie nie spowodowały niedoborów. Sugeruję również, by stosowanie suplementów diety konsultowała Pani z ginekologiem prowadzącym ciążę. Zachęcam także do lektury naszego materiału dotyczącego prawidłowej diety przyszłej matki: https://portal.abczdrowie.pl/dieta-przyszlej-mamy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.