Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 7 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Krwawienie i ból w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jeżeli chodzi o suplementację magnezu, a także witamin z grupy B w okresie ciąży, to sugerowałabym, by sięgnęła Pani po preparaty z apteki lub leki. Napoje fortyfikowane nie powinny stanowić codziennego elementu diety, zwłaszcza kobiety ciężarnej. Poza witaminami znajduje się w nich cukier, słodziki czy syrop glukozowo-fruktozowy, których raczej należy unikać.

Odsyłam do naszej infografiki, powinna rozwiać Pani wątpliwości: https://zywienie.abczdrowie.pl/najczestsze-pytania-o-suplementy-magnezowe.

Wspomniany przez Panią napój ma dodatkowo niskie stężenie witamin, a magnez to niecałe 200 mg, podczas gdy u ciężarnych zapotrzebowanie na ten pierwiastek jest zwiększone – nawet do 400 mg.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał, zachęcam do lektury: https://zywienie.abczdrowie.pl/witaminy-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy