Dzieci palących matek

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety nie podała Pani składu wymienionego napoju. Często bowiem zdarza się, że tego typu napoje, pomimo dodatkowych witamin, zawierają również spore ilości cukru czy syropu glukozowo-fruktozowego. Nie jest on wskazany, zwłaszcza w okresie ciąży. Cukier w nadmiarze może doprowadzić do nadmiernego przyrostu masy ciała, a także gorszego samopoczucia w ciąży. Należy więc go unikać.

Ponadto należy sprawdzić, czy w składzie napoju nie ma sztucznych barwników. Dieta w ciąży powinna być bowiem zdrowa i zbilansowana, ponieważ to co zjada lub wypija matka wpływa na dziecko.

Ostrożność powinny zachować ciężarne przyjmujące zestawy witamin, aby nie dopuścić do przedawkowania witamin. Bezpieczniej jest więc spożywać zwykłą, niesłodzoną wodę, soki warzywne i owocowe, mleko lub zdrowe koktajle.

Więcej informacji na temat odżywiania w ciąży znajdzie Pani w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/dieta-w-ciazy-a-mdlosci.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty