Czy taki magnez można stosować w ciąży?

Czy DOZ Product Magnez B6 Balance można przyjmować w trakcie ciąży A w zasadzie to już przed samym porodem?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie ma większego znaczenia, jaki preparat będzie Pani przyjmować w trakcie ciąży – zazwyczaj magnez w lekach i preparatach witaminowych występuje w formie mleczanu, cytrynianu lub węglanu, a dodatkowo producent dodaje witaminy z grupy B (witaminę B6).

Natomiast proszę pamiętać, że istotna jest dawka – w ciąży zapotrzebowanie na magnez może wzrastać do 500-600 mg na dobę (niekiedy lekarze zalecają jeszcze większe dawki). W przypadku preparatu, który Pani wspomina, 1 tabletka musująca zawiera zaledwie 200 mg magnezu, co oznacza, że zażywanie dawki określonej przez producenta w Pani stanie może okazać się niewystarczające.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://zywienie.abczdrowie.pl/niedobor-magnezu.

Z uwagi na zawartość barwników i słodzików sugerowałabym na wybór innego preparatu, a najlepiej leku, który odpowiadałby zwiększonemu zapotrzebowaniu na ten pierwiastek.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/suplementy-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.