Czy mogę brać też magnez przy tym preparacie?

Witam. Od dawna przyjmuję preparat Asparaginian cardio duo. Ostatnio jednak zauważam objawy niedobiru magnesu. Czy mogę biorąc ten preparat dołączyć inny magnez, np cytrynian?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

tak, może Pani dodatkowo suplementować magnez, jeśli zauważyła Pani u siebie objawy niedoboru tego pierwiastka.

We wspomnianym przez Panią suplemencie diety znajduje się 72 mg (w 2 tabletkach) magnezu, podczas gdy dzienne zapotrzebowanie w przypadku kobiet wynosi 300-320 mg.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://zywienie.abczdrowie.pl/pierwiastek-zycia-magnez.

Co do najlepszej postaci, to jest nią diglycynian czyli chelat magnezu, natomiast faktycznie cytrynian należy do najczęściej występujących w preparatach magnezowych.

Więcej informacji odnajdzie Pani pod tym adresem: https://zywienie.abczdrowie.pl/niedobor-magnezu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.