Czy tauryna jest dobra na serce i warto przyjmować zawierające ją suplementy?

Jaki magnez najlepiej stosować, chelat czy cytrynian? Czy warto dodatkowo zadbać aby preparat koniecznie zawierał także potas? Czy tauryna jest dobra na serce i warto przyjmować zawierające ją suplementy?

Najlepiej wchłania się magnez w postaci cytrynianu lub mleczanu. Nie należy suplementować potasu bez wyraźnego niedoboru laboratoryjnego. Ten pierwiastek należy suplementować wyłącznie pod kontrolą lekarza. Preparatów z tauryną nie polecam. Sama tauryna z suplementu i tak się nie wchłonie a obciąży wątrobę i nerki.