Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Chelaty magnezu a ich wpływ na organizm

W stanach wysiłku fizycznego, zażywam 375 mg jonów magnez. Obecnie pojawiaja się więcej że chelat magnezu jest lepiej przyswajalny. Klasyczna kuracja chelatowa polega na wprowadzeniu chelatu aby związał on metale ciężkie, które zostaną wydalone z organizmu. Lekarz powiedział mi, że wprowadzenie chelatu magnezu do organizmu spowodować może wypychanie ze struktur organicznych ołowiu, kadmu, które w przypadku braku możliwości wydalenia ich z organizmu zatrują go. Jaka jest prawda? Czy chelaty magnezu są w rzeczywistości korzystne dla organizmu czy nie? ostatnio w reklamach często słychać informacje o preparatach zawierających chelaty magnezu, ale skoro mogą one mieć negatywne skutki jeśli chodzi o przyswajanie innych substancji to może wcale nie są one aż tak korzystne jak mogłoby się wydawać? Bardzo proszę o odpowiedź i informację w tej sprawie bo mocno mnie ona nurtuje.
MĘŻCZYZNA, 56 LAT ponad rok temu

Badania krwi - leukocyty

Leukocyty to krwinki białe ? są bezbarwne i jest ich znacznie mniej niż krwinek czerwonych w naszym organizmie. Jednak są bardzo ważne dla naszego zdrowia, ponieważ pełnią funkcję głównie odpornościowe. Więcej szczegółów na temat krwinek białych wyjawia nam lek. Łukasz Kowalski.

Dzień dobry,

Magnez w formie chelatu jest lepiej przyswajalny niż w postaci organicznej (cytryniany) lub nieorganicznej (węglan). Z suplementów diety witaminy i sole mineralne nie są przyswajalne w 100% a na poziomie 30-50%, a chelaty w większym stopniu.

Terapia chelatowa jest to wprowadzenie dożylne roztworu np. EDTA, by związać, a następnie usunąć z moczem np. metale ciężkie. Taką terapię prowadzi się w zatruciach.

Pozdrawiam,

Dietetyk, biotechnolog, specjalista ds. zdrowia publicznego. Doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
0

Witam, magnez lepiej wchłaniany jest w solach organicznych np. cytrynian, mleczan. Chelaty magnezu należy przyjmować zgodnie z instrukcją lub zalecenia lekarza. Chelatacja polega polega na podaniu dożylnym EDTA, związku, który wiąże metale ciężkie w organizmie, następnie zostają usunięte w ciągu kilku godzin, Chelaty magnezu - to struktura, która wiąże magnez, i w przypadku jeżeli nie jest potrzebny w organizmie zostaje usunięty w formie związanej, nie ma więc ryzyka przedawkowania. Jeżeli w organizmie jest odpowiednia ilość magnezu to wtedy metale ciężkie nie są zatrzymywane w organizmie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy