Kuracja chelatowa

W stanach wysiłku fizycznego, zażywam 375 mg jonów magnez. Obecnie pojawiaja się więcej że chelat magnezu jest lepiej przyswajalny. Klasyczna kuracja chelatowa polega na wprowadzeniu chelatu aby związał on metale ciężkie, które zostaną wydalone z organizmu. Lekarz powiedział mi, że wprowadzenie chelatu magnezu do organizmu spowodować może wypychanie ze struktur organicznych ołowiu, kadmu, które w przypadku braku możliwości wydalenia ich z organizmu zatrują go. Czy to prawda?

Witaj,

Spożywanie chelatów magnezu lub żelaza nie jest kuracją chelatową.
Żelazo i wapń w tej postaci jest lepiej przyswajalny.

Natomiast typowa kuracja chelatowa polega na wprowadzeniu dożylnym - kroplówki, związków chelatujących - wyłapujących metale ciężkie, które potem są wydalane z moczem.