Kuracja ozonowa i witamina C w walce z boreliozą

Witam, moja córka od półtora roku jest leczona antybiotykami na boreliozę, w tej chwili ma podawany podobno najsilniejszy już antybiotyk dożylnie, kuracja ma trwać trzy tygodnie, prowadząca lekarz powiedziała, że jeśli to nie pomoże to medycyna rozkłada ręce i nic więcej nie może zrobić, jestem przerażona, bo to znaczy, że moja 18 letnia córka jest skazana na coraz większe cierpienia, bez nadziei na wyleczenie. Czytałam o kuracji ozonowej i witaminą C, czy to może być faktycznie alternatywa ?

Magdalena Mroczek

Witam, w obecnej sytuacji najlepiej jest poczekać na wyniki terapii antybiotykowej. Co do kuracji ozonowej i wiatminą C to zdania są podzielone. Mogą być one ewentualnie stosowane w terapii wspomagajacej. Ważna jest natomiast na pewno dieta, która zapewnia organizmowi wszystkie niezbędne witaminy i składniki odżywcze.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, niestety wymienione przez Panią formy alternatywnej terapii nie są przebadane i nie dowiedziono ich skuteczności, więc ciężko powiedzieć czy może pomóc. Pozdrawiam