Jaka jest dozwolona dawka witaminy C w ciąży?

Witam!
Jestem w 15 tygodniu ciąży. Przez ostatnie dwa tygodnie walczyłam z przeziębieniem. Byłam u lekarza internisty i nakazał mi brać Calcium C 3*1 (w jednej tabletce jest 60 mg witaminy C). Ponadto brałam 3*1 łyżkę P*** (syrop dla kobiet w ciąży), który w jednej łyżce zawiera 23 mg witany C oraz biorę F***, w którym jest 180 mg witaminy C (raz dziennie).
Taką kurację miałam przez 5 dni. Boję się, że mogłam zaszkodzić mojemu dziecku, gdyż podobno nadmiar witaminy C szkodzi. Dzienna zalecana dawka wynosi podobno ok. 100 mg/d, a ja brałam ok. 500 mg/d. Czy zaszkodziłam tym mojemu maleństwu?
Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
dzienna dawka witaminy C u kobiet w ciąży wynosi około 100 mg. Większe dawki są niebezpieczne u kobiet, mających skłonność do tworzenia się kamieni nerkowych. U kobiet, nie mających takich problemów, nadmiar witaminy C wydala się z organizmu. Zatem, jeśli nie ma Pani takich problemów, to nic nie powinno się stać dziecku.
Następnym razem, jeśli będzie konieczność zażywania takich preparatów, proszę zwrócić uwagę na ilość witaminy C.
Pozdrawiam