Co to znaczy, że borelioza jest przeleczona?

Byłam dzisiaj u lekarza i szczerze jestem przerażona, ponieważ mimo tego, że mam wyniki oba dodatnie lekarz powiedział, że koniec leczenia. Na samym początku choroby, jeden wynik miałam ujemny. Jednakże zastosowano antybiotyki z powodu zwiększonej liczby przeciwciał. Obecnie oba wyniki mam dodatnie, a lekarz stwierdził, że borelioza jest przeleczona. Co to znaczy? Nie przepisano mi żadnych antybiotyków.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Borelioza jest chorobą spowodowaną bakteriami Borrelia Burgdorferi. Leczona jest za pomocą odpowiednich antybiotyków. Zazwyczaj jeśli są odpowiednie wskazania do leczenia takie jak pozytywne wyniki testów immunologicznych i objawy kliniczne przeprowadza się kurs antybiotykoterapii. W zależności od stopnia zaawansowania może to być leczenie doustne lub dożylne z hospitalizacją.

Niestety antybiotykoterapia nie zawsze jest skuteczna. W części przypadków objawy mogą nie ustąpić, a wyniki testów immunologicznych nie poprawiają się.
W tym przypadku pozostaje tylko leczenie objawowe. Jeśli istnieją silne dolegliwości stawowe w postaci wędrującego zapalenia stawów można rozważyć dodatkową antybiotykoterapię, a następnie tylko leczenie objawowe.

Jeśli Borelioza została przeleczona to znaczy, że według odpowiednich zaleceń nie należy stosować drugiej kuracji ze względu na wątpliwy efekt.

Proponuję skonsultować problem z lekarzem chorób zakaźnych.

Redakcja abcZdrowie.pl