Mam zdiagnozowaną późną postać boreliozy - co mam dalej robić?

Witam.

Mam zdiagnozowaną późną postać boreliozy. Przechodziłam juk kilka kuracji, lecz nic one nie dały. Ostatnia z nich była pół roku temu. Teraz czuję się bardzo źle, dokucza mi bezsenność, ciągła gorączka i przeziębienia. Jestem zmęczona, straszliwie bolą mnie stawy, szaleje moje ciśnienie, z nerkami też nie jest już dobrze. Moi lekarze cały czas leczą mnie antybiotykami, lecz to mi nie pomaga. Jestem bardzo zaniepokojona tym, co się ze mną dzieje. Mam dopiero 18 lat. Co mam dalej robić??

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Borelioza jest chorobą zakaźną spowodowaną krętkami Borellia burgdorferi. Podstawowym leczeniem jest antybiotykoterapia. Jednakże skuteczność antybiotykoterapii jest ograniczona. Najbardziej skuteczna jest gdy zostaje zastosowana we wczesnym etapie leczenia, a dodatkowym czynnikiem zmniejszającym skuteczność jest sam patogen, który wykazuje tendencje do tworzenia form przetrwalnikowych w organizmie człowieka.

Uważa się, że nie warto stosować więcej niż dwóch kursów antybiotykoterapii, gdyż skuteczność dodatkowych kursów wydaje się wątpliwa. Przy niepowodzeniu leczenia przyczynowego, pozostaje postępowanie objawowe. W związku z tym proponuję pozostać pod opieką reumatologa i internisty w celu opanowania dolegliwości i utrzymania prawidłowej czynności nerek czy układu krążenia.

Redakcja abcZdrowie.pl