Neuroborelioza i powiększone węzły chłonne szyi i karku - co to oznacza?

Witam serdecznie!

Od pół roku leczę się na neuroboreliozę. Przeszedłem już jedną kurację w szpitalu (miesięczną). Ale nadal nic nie przechodzi. Boli mnie głowa, klatka piersiowa, brzuch (miałem zapalenie żołądka), pachwiny. Ostatnio miałem rezonans magnetyczny głowy i okazuje się, że mam powiększone węzły chłonne szyi i karku (do 14 mm) i wydłużone tętnice kręgowe. Co mam dalej z tym robić, bo lekarz, który leczy mnie na boreliozę już nic w tej kwestii nie jest w stanie zrobić. Bardzo proszę o poradę! Jestem już strasznie zdesperowany.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Borelioza jest chorobą mogącą zajmować wiele układów i narządów, a możliwości leczenia są ograniczone. Podstawą leczenia boreliozy jest antybiotykoterapia. Niestety zazwyczaj nie przeprowadza się więcej niż 2 kursów leczenia, ze względu na wątpliwą skuteczność kolejnych terapii.

W opisanej sytuacji można rozważyć kolejny kurs antybiotykoterapii jeśli był przeprowadzony dotychczas tylko 1 kurs. Poza tym możliwe będzie tylko leczenie objawowe, w porozumieniu z neurologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl