Powiększone węzły chłonne i migdałki oraz gorączka

Witam, od ok. 2-3 dni pojawiły się u mnie dziwne objawy. Na początku myślałam, że to przeziębienie mnie bierze, ale to chyba jednak nie jest to. Mam powiększone węzły chłonne i migdałki podniebne. Do tego gorączka, bóle i zawroty głowy. Żadnych innych objawów typu kaszel, katar nie mam. Jest sobota a mój lekarz przyjmuje dopiero we wtorek więc do tego czasu muszę czekać na wizytę. Chciałabym dowiedzieć się na co wskazują moje objawy i jak sobie z nimi radzić do czasu wizyty u lekarza. Pozdrawiam

Lek. Marta Gryszkiewicz

Objawy sugerują mononukleozę zakaźną lub anginę. Pierwszą chorobę leczy się wyłącznie objawowo i przeciwwskazany jest antybiotyk, gdyż infekcja wywołana jest przez wirus. Anginę, która jest zakażeniem bakteryjnym leczy się antybiotykoterapią. Niezbędna weryfikacja kliniczna w celu podjęcia odpowiedniego leczenia. Do tego czasu należy stosować leki działające objawowo - przeciwgorączkowe i na ból gardła.