Ból gardła od dwóch tygodni i przerośnięte migdałki

Boli mnie gardło już dwa tygodnie . Dwie wizyty u lekarza badania na anginę i mononukleoze negatywne . Jedynie Crp było tydzien temu 25 dostałem antybiotyk na 5 dni było po 3 dniach ok i 2 dni po antybiotyku ból gardła . Wszystko jest ok tylko gardło strasznie boli szczególnie przy przełykaniu . Jak może to długo trwać jeszcze / ? Lekarze twierdzą że to infekcja wirusowa i sama musi przejść i żeby brac paracetamol.Migdałki miały białe plamki ale zmalały po antybiotyku.Ogólnie mam je przerośnięte

Wynik badania krwi na mononukleozę zakaźną jest ujemny w pierwszym i często w czwartym tygodniu choroby. o rozpoznaniu tej choroby decyduje wygląd gardła,stan węzłów chłonnych, przewlekła gorączka i profesjonalność lekarza. Mononukleozę zakaźną powoduje duży wirus Ebschtajna Bara. Choroba te leczy się samoistnie. Należy sprawdzić tylko próby wątrobowe i transaminazy oraz przebadać trzustkę, ponieważ ta choroba czasami uszkadza wątrobę i trzustkę.