Nawrót objawów boreliozy miesiąc po leczeniu

Witam.

Mam chorą mamę. Rok temu stwierdzono u niej boreliozę. Podawano jej przez dwa tygodnie antybiotyk i na tym zakończono leczenie i wypisano ją ze szpitala. Jednak po miesiącu objawy powróciły tzn: paraliż twarzy, drętwienie rąk i nóg dodatkowo z czasem doszły jeszcze silne bóle kręgosłupa powodujące paraliż górnej części ciała. W trakcie ataku pojawiają się na kręgosłupie twarde guzy, po których rozmasowaniu atak ustępuje. Ma podawane leki przeciwdepresyjne, ale to nie pomaga, bo ona nie ma depresji tylko boreliozę. Lekarze twierdzą, że skoro dostała antybiotyk to jest zdrowa. Czy mają rację?

Proszę o pomoc. Może kontakt do specjalisty, który nie potraktuje jej jak wariatki, tylko zacznie leczyć. Z góry dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Przeleczenie boreliozy nie zawsze jest równoznaczne z wyleczeniem z tej choroby. Czasami bakterie tworzą formy przetrwalnikowe, które mogą powodować objawy i trudności w leczeniu. Czas terapii zależy od preparatu, ale powinien trwać ok 3-4 tygodnie. Uważa się, że antybiotykoterapia powinna być stosowana maksymalnie 2-krotnie, gdyż dodatkowe kursy leczenia mają małe szanse na skuteczność.

Opisane dolegliwości są dość nieswoiste. Nie można wykluczyć boreliozy. Wskazana jest ocena neurologiczna i lekarza chorób zakaźnych. Jeśli dodatkowo występuje depresja to objawy mogą być niespecyficzne i mogą pojawiać się trudności w diagnostyce przyczyny.

Proponuję skonsultować problem z lekarzem chorób zakaźnych.

Redakcja abcZdrowie.pl