Nawroty objawów boreliozy po zakończeniu leczenia

Dzień dobry, potrzebuję pomocy! 4 miesiące temu zaczęłam mieć dziwne zawroty głowy, chwilowe tracenie równowagi, bóle głowy, światłowstręt, czasami pobolewało mnie kolano. Zrobiłam rezonans, który wyszedł bez zmian, następnie badanie na boreliozę, które wyszło z wynikiem pozytywnym, następny test potwierdzający także pozytywny. Dostałam leczenie na 4 tygodnie antybiotykiem K*** 500 2 razy dziennie. W trakcie leczenia nie było wyraźnej poprawy, ale już po zakończeniu leczenia objawy ustąpiły na miesiąc a wynik wyszedł negatywny. Po miesiącu objawy stopniowo wracały, a teraz to już nie pozwalają normalnie żyć, badania z krwi ogólne bez zmian, powtórzenie badania tomografem komputerowym bez zmian a objawy co dzień silniejsze. Co jeszcze może być ważne to nie znalazłam kleszcza ani tez rumienia, być może przeoczyłam, byłam ugryziona przez kleszcza, ale dawno - może dwa lata temu. To na pewno borelioza? A jeśli tak to dlaczego wynik jest negatywny, a ja mam objawy, dlaczego leczenie nie poskutkowało? A może to coś innego? Gdzie szukać pomocy, w którym kierunku. Będę miała jeszcze wizytę u laryngologa, żeby sprawdzić błędnik. Proszę o podpowiedź.

Witam!
W przypadku rozpoznawania boreliozy nieraz bywa tak, że pacjencie nie zauważają ukąszenia przez kleszcze. Czasami na taka sytuację wpływa fakt, że do zakażenia boreliozą może wystarczyć nawet ukąszenie przez postać larwalną kleszcza, którą naprawdę trudno zauważyć lub też ukąszenie przez postać dorosłą które trwa krótko. Rumień wędrujący również nie zawsze musi wystąpić. Wszystkie opisane objawy, wyniki badań i reakcja na leczenie sugeruje boreliozę. Niestety jeśli chodzi o leczenie to nie zawsze jeden kurs leczenia jest wystarczający, czasami konieczne jest zastosowanie drugiego cyklu innym antybiotykiem, najlepiej dożylnym. Dziwną rzeczą jest nawrót objawów i brak przeciwciał w klasie IgG, które zazwyczaj utrzymują się jeszcze nawet kilka miesięcy po przeleczeniu. Oczywiście nie zaszkodzi konsultacja laryngologiczna, jednakże wydaje się, że wszystko wskazuje na boreliozę. Proponuję skonsultować problem również z lekarzem chorób zakaźnych aby zweryfikować leczenie boreliozy. Pozdrawiam serdecznie!