W jakiej formie najlepiej przyswajalny jest magnez?

Witam Chciałbym się dowiedzieć w jakiej formie najlepiej przyswajalny jest magnez a dużo jest reklam o bioretencji itp Pozdrawiam

Dzień dobry :)

Przy wyborze suplementu magnezu należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii:
- postać związku: najlepszą wchłanialność wykazują cytrynian magnezu i mleczan magnezu (ok. 90%); należy unikać stosowania preparatów zawierających nieorganiczne związki magnezu (np. tlenek, siarczan, chlorek) ze względu na ich niewielką wchłanialność;
- dawka jonów Mg2+w jednej tabletce: należy dokładnie czytać etykietę i zwracać uwagę na zawartość właśnie tych jonów; na opakowaniu może być np. podane, że preparat w jednej tabletce zawiera 500 mg cytrynianu magnezu, co nie oznacza, że tyle jest w niej jonów Mg2+;
- dodatek witaminy B6, która zwiększa wchłanialność magnezu o ok. 30% jest dodatkowym atutem preparatu.

Zapotrzebowanie na magnez dla mężczyzn wynosi 420 mg dziennie. Proszę jednak zwrócić uwagę na fakt, że głównym źródłem magnezu powinna być odpowiednio skomponowana dieta. Produktami bogatymi w ten pierwiastek są m.in. produkty zbożowe pełnoziarniste, strączki, orzechy, kakao, gorzka czekolada, sery podpuszczkowe, ryby, woda pitna (zwłaszcza twarda).

Zapraszam do kontaktu :)

Pozdrawiam,
Beata Bondyra
DIETOLOGIKA