Suplementy diety z magnesem i potasem

Suplement diety, tabletki z magnesem oraz potasem. Witam serdecznie, po wysilku wizycznym drza mi miesnie danej partii ciala, ktora wlasnie cwiczylem. Od kilku lat nie cwiczylem na wfie, wiec jakos sie nie dziwie, ale kolega doradzil mi magnes i potas. Prosilbym o doradzenie jakis tabletek na ow problem.

Takie problemy po wysiłku biorą sie przede wszystkim z odwodnienia wiec na początek prosze zwrócic uwage na nawodnienie. W czasie godzinnego wysiłku należy spożywac (w zależności od wagi, wzrostu, intensywnościcwiczen) ok. 1-1,5l wody. Najelpiej wody mineralnej, nie źródlanej. Jeśli to nie pomoże prosze kontrolowac spożycie wapnia (zalecane jest 800-1000mg na dobe) oraz witaminy D3 niezbednej do jego wchłaniania. Dopiero jeśli te czynniki zawiodą prosze suplementowac magnez ale tylko magnez. Suplementacja potasu bez konsultacji ze specjalistą jest niewskazana. Jeśli chodzi o magnez to najlepiej spożywac go w postaci mleczanu lub cytrynianu magnezu.

Anna Porada Dietetyk, Wrocław

Proszę pójść do apteki. Polecam Magne B6 co do potasu - nie ma znaczenia jaką markę Pan wybierze. Żywieniowo, najwięcej magnezu jest w pestkach dyni, słoneczniku, wyrobach pełnoziarnistych, kakao, czekoladzie. Potas znajdzie Pan m.in. w bananach oraz ziemniakach.
Koledzy dobrze Panu doradzili, ale aby to potwierdzić warto zrobić badania krwi.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Najbardziej popularnym preparatem jest aspargin dostępny w aptece bez recepty, ale nie należy brać go zbyt długo bez konsultacji ze specjalistą. jeżeli objawy nie ustąpią konieczna będzie wizyta u lekarza. Pozdrawiam.