Niedobór potasu i magnezu przy intensywnych ćwiczeniach fizycznych

Mam pytanie,Mam 20 lat i duzo cwicze oraz biegam ,ostatnio kulo mnie w sercu i poszedlem do lekarza,lekarz zrobil badnie krwi i wyszlo mi ze mam niedobor potasu i magnezu w orgnizmie.Jadlem leki ale po jakims czasie znow to sie stalo czy to moze byc tak ze ja za duzo cwicze i mam problem z tym juz na zawsze?

Intensywne ćwiczenia powodują zwiększoną utratę elektrolitów, w tym właśnie potasu, magnezu, sodu i wielu innych. Należy zadbać o ich odpowiednia podaż w diecie oraz o odpowiednie nawodnienie organizmu wodą mineralną (nalezy unikać wody źródlanej wypłukującej minerały z organizmu). Najlepiej skonsultować ten problem z dietetykiem sportowym, który po zapoznianiu się ze sposoem odzywiania wskaże błędy i zaproponuje jakieś rozwiązanie.

Witam Pana,

Przy intensywnym wysiłku fizycznym mogą występować braki składników mineralnych. Proszę nie zapominać o odpowiednio zbilansowanej diecie. Może Pan także wspomagać sie suplementami diety jednak wchłanialność potasu i magnezu z suplementów jest znacznie mniejsza niż z żywności.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk