Suplementacja magnezu, wapnia, żelaza i cynku

Chciałbym zapytać: Który magnez, wapń, żelazo, cynk wchłania się lepiej? Ten ze źródeł naturalnych czy ze sztucznych (np. suplementy diety)?

Witam,

u zdrowego człowieka odpowiednio zbilansowany, dostosowany do danej osoby jadłospis dostarcza wszystkie wymienione przez Pana składniki i dodatkowa suplementacja nie jest wskazana. Lepszym sposobem na dostarczenie składników mineralnych oraz witamin są naturalne źródła.

Pozdrawiam,
dietetyk Magdalena Borowiec
http://fit-amina.blogspot.com/

Zdecydowanie najlepiej wchłaniają się makro i mikroelementy z naturalnych źródeł. Ich suplementacja w postaci tabletek często daje znikome wchłanianie.