Jak dostarczać do diety odpowiednią ilość wapnia?

Witam chcialam Zapytac jakie produkty jesc aby zapotrzebowac dziennie 1500mg wapna cp spozywac

Witam,

najlepiej przyswajalny wapń zawierają produkty pochodzenia mlecznego np. maślanka, sery, jogurty naturalne itp. Dobrym źródłem jest także żółtko jaja kurzego, amarantus, orzechy, migdały, nasiona roślin strączkowych ( groch, soja, fasola) oraz konserwy rybne spożywane łącznie ze szkieletem np. szprotki. Bardzo ważną rolę w przyswajaniu wapnia odgrywa witamina D, jej dobowe pokrycie zapewnia piętnastominutowy pobyt na słońcu w letni dzień. W mniej słoneczne pory roku zaleca się uzupełnienie źródła witaminy D, jednak w pokarmach jest jej niewiele, dlatego zaleca się spożywanie np. tranu.

Pozdrawiam,
dietetyk Magdalena Borowiec
http://fit-amina.blogspot.com/

Witam,
Aby dostarczyć organizmowi odpowiednie ilości wapnia należy spożywać produkty mleczne, takie jak sery twarogowe, sery podpuszczkowe, jogurty, kefiry, maślanki, mleko, oraz warzywa zielone, produkty pełnoziarniste,nasiona roślin strączkowych, owoce..
Pozdrawiam,
Natalia Ciesielczuk