Jaki magnez polecacie w przypadkach zaawansowanego niedoboru magnezu?

Witam. Mam ogromny niedobór magnezu. Jaki magnez (jaka firma) polecacie w przypadkach zaawansowanego niedoboru magnezu? Co jeść na śniadanie, na obiad żeby również w pożywieniu ten magnez dostarczać do organizmu. Pozdrawiam Anna

Witam serdecznie,
Przyczyny niedoboru magnezu mogą wynikać z jego zmniejszonego wchłaniania, ze zwiększonego wydalania z moczem, a także ze zbyt małego spożycia. Do upośledzenia wchłaniania magnezu przyczyniają się m.in.: małe stężenie potasu w surowicy, hipokalcemia i przewlekłe biegunki. Zwiększone wydalanie magnezu z moczem może być efektem stosowania leków moczopędnych (diuretyków), nadużywania alkoholu i nadmiernego spożycia płynów.

Propozycje preparatów/suplementów dostępnych w aptekach wykazujących się wysoką biodostępnością znajdują się w poniższym artykule
http://gabinetrefleksoterapii.pl/magnez-stop-dezinformacji-kupuj-madrze/

Produkty bogate w magnez

- ciemne kakao i czekolada,

- pestki dyni i słonecznika, sezam,

- migdały i orzechy szczególnie nerkowce, brazylijskie i włoskie),

- produkty zbożowe,

- warzywa strączkowe, jak ciecierzyca czy groch,

- żółty ser,

- otręby,

- ryby, na przykład dorsz i makrela,

- szpinak.

Jeśli w naszej codziennej diecie uwzględniamy produkty z powyższej listy, suplementy z apteki nie są konieczne, pierwiastek ten można bowiem przedawkować. Codzienna dawka dla osób dorosłych wynosi około 300 - 400 mg.
Nadmierne spożycie magnezu może nasilać wydalanie wapnia z organizmu.

pozdrawiam
Małgorzata