Jedzenie magnezu w tabletkach w celu uzupełniania niedoborów

Witam.mam 39 lat,uprawiam sport,chodzę na bieżni 5 razy w tygodniu,podnoszę też ciężarki 3-4 razy w tygodniu,walczę z nerwicą,moje pytanie jest takie ile magnezu mogę zjeśc w tabletkach żeby uzupełnić niedobory,używam megnafar b6,proszę o pomoc

Przede wszystkim proszę też zwrócić uwagę na objawy niedoboru magnezu: skurcze mięśni, nadmierne męczenie się.

Podstawą powinien być magnez ze źródeł naturalnych - gorzka czekolada, awokado, pestki z dyni, kasza gryczana, banany.

Polecam również wodę Magnesia, która zawiera 173 mg magnezu/1 litr - bez zbędnego obciążania organizmu wapniem z wód wysokozmineralizowanych, które również mogą być pomocne!

Co do Magnefar B6 (ta witamina wzmacnia wchłanianie magnezu) - w sytuacji bez ćwiczeń - w celu uzupełnienia niedoborów, krótkoterminowo można zastosować podwójną dawkę (ze względu na okoliczności, które Pan przytoczył) ale nie dłużej niż 14 dni. Potem powinno się używać dawki zalecanej przez producenta.

Podsumowując: połączyłabym naturalne źródła magnezu + woda Magnesia + Magnefar B6 lub Chelamag B6. Nie należy stosować cały czas tego samego suplementu.

Zalecana dawka magnezu to 3,5-4mg magnezu/1 kg masy ciała.
Przy uprawianiu sportów siłowych - nawet powyżej 2g/kg masy ciała.

Podanie 250mg magnezu w jednorazowej dawce, bezpośrednio po treningu, lub tuż przed snem, ale co najmniej 1h od treningu powinna zapobiec niedoborom magnezu oraz jego stratom związanym z dniem codziennym oraz ćwiczeniami.

Witam,
poza uzupełnianiem niedoborów magnezu, które mogą także częściowo wpływać na niektóre z objawów nerwicowych warto skorzystać z konsultacji z psychoterapeutą. Polecam szczególnie podejście poznawczo-behawioralne.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl