Niedobór magnezu a stosowanie ChelaMag B6

Dzień dobry.Mam stwierdzony niedobór magnezu , czy chela mag b6 forte (kapsułki) 250 mg bedzie dobrym preparatem na uzupełnienie?

Witam.

Jest to dobry preparat ale obawiam się, że przy stwierdzonym niedoborze magnezu dawka będzie zbyt mała. Jedna kapsułka zawiera bowiem ok. 250mg magnezu, co stanowi nieco ponad 2/3 zalecanego dziennego spożycia.

Lepszy będzie preparat o większej zawartości magnezu
np.Chela-Mag B6 Forte SHOT czy
Biolectra Magnez 400 mg Ultra,
które pokrywają całkowicie zalecane dzienne spożycie magnezu oraz łatwiej i wygodniej w połączeniu z dietą pozwolą uzupełnić jego niedobór.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

tak to dobry preparat, proszę dodatkowo spożywać wodę magnezową np Magnesiana w ciągu całego dnia.

Pozdrawiam