Niedobór magnezu i przyjmowanie suplementów magnezowych

Witam Czy przy niedoborze magnezu (podejrzewam głęboki niedobór-tężyczkę utajoną) możliwe jest, że przy początkowym zażywaniu preparatów magnezowych w dawce 400 jonów, na początku widać wyraźną poprawę, a potem objawy wracają nasilone? Czy w takim przypadku należy dalej zażywać magnez, czy przerwać leczenie?

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć. Proponuje koniecznie udać się do lekarza rodzinnego. Po wstępnym badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.