Niedobór magnezu w komórkach

Dzień Dobry. Proszę mi powiedzieć w jaki sposób można uzupełnić niedobór magnezu ale w komorkach? mam tężyczkę utajoną i słyszałam że brak magnezu w komórkach jest jej najczęstszą przyczyną. W badanich krwi mg ca k wszystko jest w normie. W jaki więc sposób przetransportować go do tkanek aby wszelkie objawy ustały? Proszę powiedzieć czy tężyczka utajona jest zgrożeniem dla życia? Bo słyszalam że w przypadku tężyczki jawnej może dojść do skurczu głośni. I bardzo się boje że tak mi się stanie.

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruję suplementację preparatem magnezu dostępnym w aptece, uzupełni on niedobory właśnie w komórkach. Warto sprawdzić także poziom wapnia, który także może objawiać się tężyczka.
Pozdrawiam