Niedobór magnezu a możliwe choroby

mam problem z niedoborem magnezu. czy może to być spowodowane jakaś chorobą? obecnie biorę magne b6 od jakiegoś tygodnia i generalnie bez większych popraw. codziennie piję też wodę mineralną.kawy nie pije od urodzenia czyli 27lat. nigdy nie paliłem. dodam że wnioskuje to po drżącej powiece,częstym zmęczeniu, bólu łydek i czasem mięśni, delikatne kołatanie serca, częste zmęczenie. leków nie biorę poza tym magnezem. miałem w lutym leczenie antybiotykami na helicobacter

Przyczyny główne niedoboru magnezu mogą być dwie: 1. złe wchłanianie w dwunastnicy lub z powodu biegunki 2. nadmierna urata z moczem Objaw: 1. kurcze i drętwienia, zajady, anemia, chudnięcie, nawracające biegunki - do wykluczenia uczulenie na gluten ( wycinki z dwunastnicy ) 2. badania.
Badanie: krew - magnez, wapń, fosforany, potas. Dobowa zbiórka na: magnez, potas, wapń Leczenie w zależności od objawów i wyników badań. Zazwyczaj długotrwałe.
www.doktorsawicki.pl