Skąd u mnie problem z niedoborem magnezu?

Nazywam się Magda, mam 28 lat jest po 4 biopsjach tarczycy. Miałam cyste. Od 2 lat mam problem z niedoborem magnezu. Biorę 256 mg czyste magnezu dziennie. Niewiem czy to z powodu tego płata tarczycy który nie chcialam usunąć czy z powodu nerwicy, depresji, lęku o swoje zycie lub niedoboru d3 i k2.

Przedłużający się stres, lęk, czy nadmierny smutek z jakim mamy do czynienia w toku depresji mogą wpływać wyniszczająco na organizm, czy zaburzać gospodarkę minerałami, w tym magnezem.
Zachęcam Panią do wizyty u dietetyka, który pomoże ustalić taką dietę, dzięki której będzie dostarczała Pani do swojego organizmu łatwiej przyswajalny magnez, niż ten z suplementów.
Z całą pewnością rozpoznanie nerwicy, depresji, czy lęku, o których Pani pisze wymagają także opieki psychoterapeutycznej.
Łącząc wsparcie specjalistów dietetyka i psychoterapeuty w najbardziej efektywny sposób pomoże Pani swojemu organizmowi odzyskać równowagę, poprawi się Pani samopoczucie, a przede wszystkim zmniejszy się doświadczany przez Panią lęk.

Witam,

zalecałabym leczenie zaburzeń psychicznych metodą psychoterapii poznawczo - behawioralnej. O przyczynę niedoboru magnezu, można zapytać lekarza prowadzącego, wyjaśni na podstawie diagnostyki.

Pozdrawiam serdecznie