Duszności a niedobór magnezu

Witam. Czy niedobór magnezu może powodować duszność? Mam podejrzenie o nerwicę lękową, ale rzeczywiście w badaniu poziom magnezu był niski. Co powinnam zrobić? Jakie badania wykonać? Objawy nasilają się przed miesiączką. Miałam stwierdzoną również wadę serca przez kardiologa: wypadanie płatka zastawki mitralnej, śladową niedomykalność i częstoskurcz. Inny kardiolog stwierdził, że jestem zdrowa. Dodam że gram na flecie poprzecznym. Proszę o odpowiedź.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku niskiego poziomu magnezu wskazane jest wdrożenie suplementacji. Duszność może mieć podłoże psychogenne. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do lekarza.