Przez jaki czas można stosować suplementy diety?

stosuję różnego rodzaju suplementy które pomagają mi oczyszczać organizm i jestem z nich zadowolony. Jak długo można stosować suplementy diety?

Pozdrawiam.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Zazwyczaj producent suplementu podaje na ulotce ilość przewidzianych tabletetk i zalecany czas stosowania. Pozdrawiam

Jeżeli nie ma stwierdzonych laboratoryjnie niedoborów składników pokarmowych to nie ma potrzeby w ogóle stosować suplementów diety. To są produkty nie badanie i nie kontrolowane przez nikogo, nie wiemy jak działają na organizm.

Witam. Jeśli dieta jest zbilansowana, tzn. spożywa się produkty z różnych grup pokarmowych, nie ogranicza się to nie ma potrzeby suplementacji. Proszę pamiętać, ze nadmiar witamin i składników mineralnych jest czasami wręcz toksyczny (np. wit.D, A). Czasami w obecności jednych składników inne się nie wchłaniają, więc zażywanie takich suplementów mija się z celem, chyba, że działają na zasadzie placebo. No i jeszcze pozostaje kwestia osłonek i nośników tabletki, one są potrzebne, żeby wchłonęła się dopiero w jelitach, ale to też jest sztuczny dodatek, chemia. Im mniej jej naszym organizmie tym lepiej.

Witam serdecznie,

Proszę zapoznać się z informacjami na ulotce. Producenci najczęściej podają czas kuracji. Należałoby się również zastanowić czy oby na pewno dane suplementy są Panu potrzebne. Często ich wchłanialność jest bardzo niska i to jedynie ,,wyrzucanie pieniędzy w błoto''. Najwięcej witamin, minerałów i niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu składników odżywczych znajdzie Pan w pożywieniu. Osobiście zalecałabym skupić się na prawidłowej i odpowiednio zbilansowanej diecie a nie sięgać po suplementy.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk