Jak stosować magnez w ciąży u 33-latki?

Witam. Jestem w ciąży, ginekolog zalecił stosowanie Magne B6, lecz nie powiedział ile tabletek dziennie. Wizyta dopiero za miesiąc. Proszę o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w okresie ciąży kobieta powinna zażywać 320-350 mg magnezu, chyba że lekarz zaleci inaczej. Zwłaszcza w późniejszych etapach ciąży ginekolog może zadecydować o zwiększeniu tej dawki (np. gdy pojawi się twardnienie brzucha, oznaczające skurcze) do 400-500 mg na dobę.

Jeżeli lekarz nie dał Pani żadnych wytycznych, może Pani zażywać 6-7 tabletek preparatu na dobę, zgodnie z ulotką dołączoną przez producenta, w 2 podzielonych dawkach.

Więcej informacji na temat magnezu i jego roli w organizmie człowieka w naszych artykułach, zachęcam do zapoznania się z nimi: https://portal.abczdrowie.pl/magnez oraz https://zywienie.abczdrowie.pl/poznaj-najwazniejsze-witaminy-dla-kobiet-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.