Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak się ubierać w okresie jesienno-zimowym?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

lek Magne B6 oraz Neurovit mogą być zażywane razem, natomiast sądzę, że nie ma potrzeby zażywania suplementu diety na skurcze, ponieważ również zawiera magnez oraz witaminy B6 i B12. Witaminy te są zawarte już w leku Neurovit, przy czym witamina B6 jest także w Magne B6. By uniknąć przedawkowania, sugerowałabym poprzestanie na dwóch wymienionych na początku lekach. Magnez oraz witaminy z grupy B skutecznie leczą nadmierną kurczliwość mięśni, więc jeśli z tego powodu chciała Pani zażywać preparat Doppel Herz, to nie ma takiej potrzeby – może Pani stosować suplement diety po zakończeniu kuracji zleconej przez lekarza. By może zechce Pani zapoznać się z tym materiałem: https://zywienie.abczdrowie.pl/niedobor-magnezu.

Proszę pamiętać, że w przypadku długotrwałych i bolesnych skurczów mięśni warto sprawdzić czy przyczyną dolegliwości nie są niedobory – nie tylko magnezu, ale także żelaza. Wówczas warto byłoby również ten pierwiastek włączyć do diety. Więcej na ten temat w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/skurcze-nog-przyczyny-leczenie.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://zywienie.abczdrowie.pl/co-warto-wiedziec-o-witaminach-z-grupy-b.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy